Skip to main content

Obytný vůz

Bürstner Ixeo


Otázky a odpovědi

Na jakou dobu si mohu obytný vůz pronajmout a kolik s ním mohu najet km?

Minimální doba pronájmu jsou 3 dny, vůz si můžete zapůjčit na 3 dny nebo na celý rok. Při pronájmech na 7 a více dnů neúčtujeme servisní poplatek za přípravu vozu a základní náplně. Nájemné zahrnuje neomezený počet km.

Mám si uzavřít nějaké pojištění?

Doporučujeme Vám uzavřít cestovní pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění stornovacích poplatků. Většina pojišťoven toto nabízí v jednom balíčku.

Mohu si obytný vůz pronajmout pro firemní účely?

Ano, samozřejmě. Zaplacené nájemné je při takovém použití daňově uznatelným nákladem. Naše nájemné obsahuje DPH, které vám na daňovém dokladu vyčíslíme.

Co všechno je zahrnuto v nájemném?

Naše nájemné zahrnuje zaškolení nájemce, předání a zpětné převzetí vozu, základní náplně, potřebné kempingové vybavení, dálniční známku CZ, povinné ručení, all-risk havarijní pojištění, pojištění čelního skla, silniční daň, asistenční služby, svolení k řízení pro nájemce a až tři další řidiče, seznam kempů v Evropě, seznamy karavanových stání v Německu a Evropě.

Parkování Vašeho osobního vozu po dobu nájmu OV v areálu s ostrahou.

Jakou vlastní výbavu si musím vzít sebou? A co naopak dostanu od Vás?

Určitě raději „spíte ve vlastním“, proto necháváme na vás vybavení vozu prostěradly, polštáři a příkrývkami či spacími pytli. Všechny ostatní potřeby i pro dlouhé cestování obdržíte od nás:

 • kempingový nábytek
 • jídelní i varné nádobí
 • měnič napětí
 • připojovací kabely
 • vyrovnávací klíny
 • seznam kempů v Evropě
 • seznamy karavanových stání v Německu a Evropě
 • úklidové potřeby
 • hadici a konev pro doplňování vody
 • dvě plné láhve propanbutanu
 • prostředky pro používání chemického WC apod.

Kdy a kde mohu obytný vůz převzít a vrátit?

Obytný vůz můžete převzít v den stanovený jako první den nájmu mezi devátou a dvanáctou hodinou a vrátit v den stanovený jako poslední den nájmu  mezi třináctou a šestnáctou hodinou, vždy po předchozí telefonické dohodě na čísle (+420) 776 545 006. Na adrese Bystrá 761/10, 19300, Praha 9 Horní Počernice.

Předání i vrácení je možné bez příplatku i v sobotu, v neděli a ve svátek, u nás tedy nejste při plánování svých cest vázáni pouze na pracovní dny.

Nebo Vám nabízíme možnost obytný vůz si převzít a vrátit u Vás, kdekoliv v Praze a Středních Čechách (poplatek za předání OV u zákazníka je 1 200 Kč a poplatek za vrácení OV u zákazníka je 1 200 Kč).

Jak mohu obytný vůz rezervovat?
 

Nejjednodušší je rezervace pomocí našeho rezervačního formuláře na stránce rezervace . Najdete zde i informace o obsazenosti obytného vozu. Obytný vůz můžete též rezervovat e-mailem na adrese info@jirent.cz nebo telefonicky na čísle (+420) 776 545 006.

Kam mohu s obytným vozem jet? Je možné jet také trajektem?
 

S obytným vozem od nás můžete cestovat do všech zemí Evropy mimo území válečná, s nepokoji nebo podobnými událostmi. Součástí vaší cesty může být samozřejmě i přeprava vozu trajektem.

Mohu jet na dovolenou se svým domácím mazlíčkem?

Ne, v našem obytném autě jsou domácí mazlíčci zakázáni.

S jakou rychlostí a spotřebou paliva mám počítat?

S naším obytným vozem doporučujeme cestovat na dálnicích rychlostí 100 až 115 km/h, na ostatních silnicích přiměřeně pomaleji. Při této rychlosti nebudete zásadně ovlivněni bočním větrem a také dosáhnete nízké spotřeby nafty kolem 10 litrů na 100 km.

Jak dlouho vydržím se zásobou vody, plynu a elektřiny?

Objem vody v nádrži je dostatečný na přibližně dva dny, objem odpadní nádrže je rámcově odpovídající objemu nádrže čisté vody. Vodu je možné doplnit a odpadní nádrž vyprázdnit v kempech, na karavanových stáních a u čerpacích stanic.

Dvě láhve propanbutanu jsou zpravidla dostatečné i na měsíční cestování.

Kapacita nástavbové baterie odpovídá přibližně dvěma až třem dnům provozu, poté stačí ujet několik desítek kilometrů, během nichž se baterie opět dobije, nebo vůz na několik hodin připojit k elektrické síti. Nenalezli jste zde odpověď na vaši otázku? V tom případě nám neváhejte napsat nebo zavolat.

Nenalezli jste zde odpověď na vaši otázku? V tom případě nám neváhejte napsat nebo zavolat.

Pronajměte si obytný vůz

Obytný vůz pronajímáme dlouhodobě i krátkodobě dle volného termínu. Vybrat termín a rezervovat obytný vůz můžete v odkazu níže.